Переважна більшість комп'ютерів і ноутбуків працює на операційній системі Windows 10, яка є однією з найвдаліших розробок компанії Microsoft. Вона вийшла 2015 року. ОС створювалася як універсальна платформа для комп'ютерів, планшетів, смартфонів, Xbox One та ін. Новинка ПЗ — вбудований магазин застосунків, які підтримуються всіма різновидами пристроїв. Крім того, у софт додана голосова помічниця Кортана і можливість створення декількох робочих столів. Також він отримав оновлений браузер і меню «Пуск». Десята версія ПЗ стала останньою, яку можна придбати в коробці. Наступні серії будуть постачатися виключно в електронному вигляді. Десята ОС стала найпопулярнішою у світі, обігнавши 2017 року свого попередника. Вона сприяє швидкому запуску всіх процесів у ПК.

Чому варто придбати ліцензійну операційну систему Windows 10?

В Україні, як і в деяких інших країнах колишньої співдружності, більше поширені піратські платформи. Багато хто навіть не бачив ліцензійного продукту і не знає, чим він відрізняється від сертифікованого софту. Купуючи ліцензійне програмне забезпечення, користувач отримує образ ОС і активатор, а також аксесуар для комп'ютера у формі наклейки. Піратські ресурси відрізняються за способом активації. Також пірати створюють власні збірки, впроваджуючи в них нові функції. Вони не завжди є необхідними. Головна вада піратських копій і збірок — обмежений функціонал і термін дії деяких компонентів. У них може не бути режиму гібернації та оновлення, які є в продукті з ліцензією. Ресурси можуть працювати нестабільно. Користувач не може звернутися в службу підтримки. Його дані є під загрозою. Головні переваги ліцензійного софту:

  • стабільна робота;
  • захищеність даних;
  • безплатна підтримка користувача;
  • регулярний вихід оновлень.

Версії ОС

Перш ніж купити Windows 10, потрібно визначитися з версією. Розробник пропонує такі варіації:

  • Home — стандартна домашня платформа для ПК, планшетів і Xbox;
  • Pro — професійна, розроблена для високопродуктивного обладнання, цей варіант ПЗ здатний витримати інтенсивний потік завдань;
  • корпоративна — призначена для середнього та малого бізнесу, вирізняється інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом, вбудованими інструментами та гнучкими засобами керування;
  • для збирачів — ОЕМ, пакет містить компоненти, необхідні для створення попередньо встановлюваного ресурсу.

Під час вибору будь-якого варіанту користувач отримає доступ до основних функцій софту.

Що потрібно знати під час купівлі ПЗ?

Комп'ютери бувають 32- і 64-розрядні. Відповідні характеристики мають і операційні системи Windows 10 для ПК. Деякі варіанти можуть бути тільки 32-розрядними. Випускаються версії тільки під 64 біти. Також виробник подбав про продукт, що підтримує обидві розрядності.

Велике значення мають мови, які підтримує ресурс. Випускаються англійські, російські, українські та інші утиліти. Однак найпопулярнішими є багатомовні варіанти. Власник техніки сам настроює потрібну йому мову. На вибір представлено мови всіх країн світу.

Щоб сервіси стабільно працювали, потрібно дотриматися системних вимог. До них належить частота процесора, ОЗП, графічний адаптер та ін. Зверніть увагу, щоб на жорсткому диску було вдосталь вільного місця.

Для доступу у віртуальний магазин необхідне під’єднання до інтернету. Також воно потрібне для оновлень. Для встановлення продукту вам буде потрібен ключ активації. Він також необхідний для наступних оновлень. Ключ можна придбати окремо.

Операційні системи Windows 10

Обрано 244 товари

Показати ще