Сьогодні діяльність майже кожної сучасної людини тісно пов'язана з комп'ютерами. Тому, щоб звільнити місце на диску, часто використовують архіватори. Вони дають змогу стиснути картинки, документи або папки в один файл, який надалі можна розпакувати або доповнити. Зараз є версії, що розрізняються за швидкістю роботи. Також перевага подібних програм — можливість виконати шифрування. Подібною властивістю користуються працівники великих компаній, щоб приховати секретні файли від сторонніх, встановивши пароль.

Фірми висувають до подібних утиліт вимоги, що відрізняються від цілей домашнього використання. Одними з них стала підтримка масових бінарних форматів, ефективність роботи, презентабельний інтерфейс. Додатково звертають увагу на наявність модулів, що поліпшують функціональність продуктів.

Які є архіватори?

Розробники постійно створюють нове програмне забезпечення, яке зможе конкурувати з уже представленими на ринку й задовольняти вимоги користувачів. Одним із найпопулярніших архіваторів вважається 7 ZIP. Це проста й потужна утиліта, має високий ступінь стиснення, а також інші переваги:

 • повноцінна сумісність із файлами різних форматів;
 • легкість в експлуатації;
 • мало важить;
 • підтримка практично всіх мов світу;
 • наявність вбудованого провідника;
 • установлення в контекстне меню менеджера файлів.

Завантаження й установлення утиліти не забирає багато часу, а експлуатація доступна відразу після увімкнення. У вкладці «Налаштування» вдасться вибрати потрібну мову й параметри відбиття елементів.

Ще однією відомою утилітою є WinRar. Він має більш презентабельний зовнішній вигляд, а також дає змогу самостійно вибрати тему оформлення. Крім підтримки різних форматів, архіватор WinRar також дає змогу створювати багатотомні й безперервні архіви. Отже, будь-який користувач може насолодитися простою роботою цієї програми.

Головна відмінність Rar — можливість створювати саморозпакувальні SFX-архіви. Тому якщо на комп'ютері користувача брак програмного забезпечення, яке дає змогу працювати з подібними файлами, папку вдасться відкрити без проблем. Можна виділити й інші переваги WinRar:

 • наявність графічної оболонки;
 • установлення різних тем для дизайну;
 • відновлення документів із пошкоджених архівів;
 • шифрування даних, установлення паролів;
 • дієвий алгоритм стиснення елементів;
 • робота з SFX.

Ці програми призначені для Windows і вільно працюють російською мовою. Утиліта WinZip має попит в англомовних країнах з 1989 року. Вона добре інтегрується в операційну систему, але не вміє розподіляти навантаження декількома обчислювальними процесами. Є два режими роботи: для новачків і професіоналів. З їхньою допомогою вдасться створити лише три різновиди файлів: zip, zip x, LHA. Як і інші архіватори, WinZip дає змогу встановлювати шифрування для захисту даних. Утиліта представлена в редакції Standart, Backup, Pro. Також користувачі професійної версії можуть використовувати спеціальні сценарії виконання операцій.

Ці три програми найбільш відомі, але є й інші розробки, які залишаються привабливими для користувачів ПК.

Як вибрати архіватор?

Великий вибір продукції на ринку спричиняє низку труднощів у клієнтів. Вирізняють велику кількість критеріїв, за якими вибирають найбільш відповідне програмне забезпечення. Хтось звертає насамперед увагу на рівень стиснення, інші — на швидкість, а деяких цікавить перелік підтримуваних форматів. Також важливою властивістю вважається інтерфейс, який робить роботу простішою й більш дієвою. Тому перед купуванням архіватора рекомендують переглянути опис кожного товару й прочитати відгуки в інтернеті. Це допоможе швидко й правильне вирішити й ознайомитися з вадами й перевагами вподобаних товарів. У разі виникнення труднощів варто проконсультуватися з менеджерами магазину або IT-фахівцями, які практикують, вони роз'яснять особливості кожної програми й підберуть оптимальний варіант залежно від вимог.